T.C. Boğazkale Kaymakamlığı
 
Hattuşa Yazılıkaya
Fotoğraf Galeri
Kültür Ve Turizm
Boğazkale Müzesi
Proje Etüt Kurulu
Yatırımlar
İlanlar
Kamu Hizmet Standartları
E-Randevu
Bilgi Edinme Formu
Şehit ve Gaziler
Ziyaretçi Defteri
İnsan Hakları Kurulu
VALİLİK WEB SİTELERİ
Çorum Harita
 
 
 
  HABERLER  - - -  ÇORUM VALİSİ SAYIN SABRİ BAŞKÖY'ÜN İLÇEMİZİ ZİYARETİ......…  
ÇORUM VALİMİZ SAYIN SABRİ BÖŞKÖY
GÖREVİNE BAŞLADIKTAN SONRA İLÇEMİZE İLK ZİYARETİNİ YAPTI
        
         Çorum Valimiz Sayın Sabri BAŞKÖY, İlçe ziyaretleri çerçevesinde 27 Eylül 2012 Perşembe günü ilçemizi ziyaret etti. Hükümet Konağı önünde İlçe Kaymakamımız Sayın Zeliha UYAN, Garnizon Komutanı Sayın Ömer KÜÇÜKAYAŞLI, Belediye Başkanı Sayın Ali Rıza SOYSAT, Evci Belediye Başkanı Sayın Nihat SARIERİK, Yekbas Belediye Başkanı Sayın Necip HÖÇÜK, İl Genel Meclisi Üyeleri, Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Daire Amirleri, Köy ve Mahalle Muhtarları, Siyasi Parti Temsilcileri ve Sivil Toplum Kuruluşlarından temsilciler tarafından karşılandı.

Boğazkale Boğazkale

          Karşılama töreninin ardından Kaymakamlık Makamına geçen Sayın Valimize, İlçe Kaymakamımız Sayın Zeliha UYAN tarafından İlçemiz hakkında brifing verildi. Kaymakamlık makamında daire amirlerinin ve ilgili birimlerin katılımıyla gerçekleşen görüşmede, İlçemizin genel durumu, yatırımlar, projeler ve sorunları hakkında bilgi verildi.

Boğazkale Boğazkale

         Daha sonra Boğazköy Müzesine geçen Sayın Valimiz, Müze Arkeologu Tahir AKSEKİLİ ve Hattuşa Kazı Başkanı Doç. Dr. Andreas SCHACHNER rehberliğinde müzeyi gezerek, Müzede bulunan eserler ve yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.
      
                                                                  
Boğazkale Boğazkale

        Boğazköy Müzesi ziyaretinin ardından, Kaymakamlığımızca yöre kadınlarına meslek edindirici kursların düzenlendiği Yöresel El Sanatları Sergi ve Satış evini gezdi. Yöresel El Sanatları Sergi ve Satış evinde düzenlenen kurslar hakkında bilgi alan Sayın Valimiz düzenlenen kurslarda üretilen ve sergisi devam eden ürünleri inceledi.

       Kaymakamlığımız tarafından restore edilen 365 yıllık tarihi Dulkadiroğulları Konağını da gezen Sayın Valimiz Sabri BAŞKÖY, yapılan restore çalışmaları ve konakların durumu hakkında İlçe Kaymakamımız Sayın Zeliha UYAN'dan bilgi aldı. Tarihi konak ziyaretinin ardından Boğazkale Belediyesine geçen Sayın Valimiz, Belediye Başkanı Sayın Ali Rıza SOYSAT'tan Belediye çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Boğazkale Boğazkale

            Sayın Valimizin ilçemize yaptığı ziyaret, Hattuşa ve Yazılıkaya gezisi ile devam etti. Hattuşa ören yerlerinde bulunan ve Kazı Başkanlığı tarafından Yerkapıda replikası tamamlanan Sfenksi yerinde inceledi. Hiyeroglif oda ve Yazılıkaya da bulunan kaya kabartmaları ve tarihi alanlar hakkında bilgi alan Valimiz gezisini tamamlayarak ilçemizden ayrıldı.

HABER ARŞİV

EKLENME TARİHİ
[22:28:17]
27 EYLÜL 2012, Perşembe
ANA SAYFA
 
   
Atatürk Özel Bimer İçişleri Bakanlığı E-Arşiv E-Mevzuat
TÜİK Türkiye Resmi Gazete
 
   
ULUBEY WEB Ulubey Web Şahin Şeker T.C. Boğazkale Kaymakamlığı Copyright