T.C. Boğazkale Kaymakamlığı
 
Hattuşa Yazılıkaya
Fotoğraf Galeri
Kültür Ve Turizm
Boğazkale Müzesi
Proje Etüt Kurulu
   
Yatırımlar
İlanlar
Kamu Hizmet Standartları
E-Randevu
Bilgi Edinme Formu
Şehit ve Gaziler
Ziyaretçi Defteri
İnsan Hakları Kurulu
VALİLİK WEB SİTELERİ
Çorum Harita
 
 
 
  HABERLER  - - - GÖNÜL ELÇİLERİ PROJESİ İLÇEMİZDE TANITILDI...  

AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR BAKANLIĞI TARAFINDAN YÜRÜTÜLEN
"GÖNÜL ELÇİLERİ" PROJESİ
TANITIM TOPLANTISI BOĞAZKALE AYAĞI DÜZENLENDİ

BOĞAZKALE BOĞAZKALE
           
             Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından toplumda gönüllülük kavramına yönelik farkındalığın geliştirilmesi, toplumsal kalkınmaya katkı sağlayacak gönüllü sayısının arttırılması, insan kaynağı ihtiyacının güçlendirilmesi ve gönüllü çalışmanın yaygınlaştırılması amacıyla Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayesinde gerçekleştirilen ‘Toplum Kalkınmasında Gönül Elçileri’ projesi tanıtım toplantısı Salı günü Boğazkale Lisesi Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

             Toplantıya, İlçe Kaymakamımız Sayın Zeliha UYAN, Çorum Valisi Sayın Sabri BAŞKÖY'ün eşi Sayın Fatma BAŞKÖY, Garnizon Komutanı Sayın Ömer KÜÇÜKAYAŞLI ve Eşi, Belediye Başkanı Sayın Ali Rıza SOYSAT, Çorum Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İl Müdürlüğünden Müdür Yardımcısı Hülya ÖRS, Kamu Kurum ve Kuruluşlarının daire amirleri ve çalışanları ile çok sayıda vatandaşımız katıldı.

 
boğazkale boğazkale
    
         Gönül Elçileri Projesi tanıtım toplantısında konuşan Valimiz Sayın Sabri BAŞKÖY’ün eşi Fatma BAŞKÖY;

       Toplum Kalkınmasında Gönül Elçileri Projesi’nin, Başbakan Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın onursal başkanı olduğu ülke genelinde başlatılan bir çalışma olduğunu, illerde vali eşlerinin manevi gönül yapıcı koordinatör olarak üstlendiğini söyledi.

        Çorum Valiliği internet sitesi ‘gönülelçileri.gov.tr’ adresinden tüm Çorum halkını projeye gönüllü olmaya davet ettiklerini belirten Sayın BAŞKÖY, ilgili site tıklanıp başvuru formu doldurularak gönül elçisi olunduğunu ifade etti. Güzel projelere imza atmak istediklerini vurgulayan Sayın BAŞKÖY gönül elçilerinin yüksek gönülleri sayesinde Çorum’un 10. sırada yer aldığını, Çorum’a daha üst sıralara çıkarmak istediklerini, ancak bunun hayır yarışı olduğunu kaydetti.
         
boğazkale BOĞAZKALE
 
       İlçe Kaymakamımız Sayın Zeliha UYAN ise yaptığı konuşmada;

         "Gönül Elçileri" projesinin toplumumuzda zaten mevcut olan değerlere hitap eden bir proje olduğunu vurgulayarak, toplumumuz yoksulun, yaşlının, yetimin ve ihtiyaç sahibi herkesin her zaman yanında ve yardımında olduğunu söyledi. İlçemizde ise gerek Kaymakamlığımız gerekse diğer kamu kurum ve kuruluşlarının yaptığı çalışmalar ve hizmetlerle projeye destek vermekte olduğunu söyledi. Boğazkale Kaymakamlığı olarak Gönül Elçileri projesi kapsamında kadınlarımıza yönelik bir proje hayata geçirdiklerini ve bu projenin önümüzdeki aylarda uygulanacağını belirtti. Diğer bir faaliyetin ise çocuklara yönelik olduğunu söyleyen Kaymakamımız Çorum Sevgi Evlerinde bulunan kimsesiz çocukların ilçemizde misafir edileceğini ve bu etkinlikten doğan masrafların kamu kaynakları ile değil gönüllük esasına dayalı olarak ilçemizde görev yapan kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan personel tarafından karşılanacağını söyledi.
 
boğazkale BOĞAZKALE
  
         Yapılan konuşmaların ardından "Gönül Elçileri" projesinin slayt eşliğinde tanıtımı yapıldı. Toplantıya katılanlara Gönül Elçisi başvuru formu dağıtılarak, toplantı esnasında gönül elçisi olmak isteyen katılımcıların online kayıt işlemleri yapıldı.

      Tanıtım toplantısından sonra İlçe Kaymakamımız Sayın Zeliha UYAN, Valimiz Sayın Sabri BAŞKÖY'ün eşi Sayın Fatma BAŞKÖY, Garnizon Komutanı Sayın Ömer KÜÇÜKAYAŞLI ve Eşi, Belediye Başkanı Sayın Ali Rıza SOYSAT, Çorum Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İl Müdürlüğünden Müdür Yardımcısı Hülya ÖRS, Kamu Kurum ve Kuruluşlarının daire amirleri Kaymakamlık Makamına geçerek bir süre sohbet ettiler.
    
 
HABER ARŞİV

EKLENME TARİHİ [20:38:09]
18 ŞUBAT 2013, Salı
ANA SAYFA
 
   
   
Atatürk Özel Bimer İçişleri Bakanlığı E-Arşiv E-Mevzuat
TÜİK Türkiye Resmi Gazete
 
   
ULUBEY WEB Ulubey Web Şahin Şeker T.C. Boğazkale Kaymakamlığı Copyright